Trasy spacerowe

Będąc w Czarnej Górze warto wybrać się na spacer lub na rower, w związku z tym poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę najbardziej popularnych tras spacerowych w okolicy. Wkrótce pojawią się zdjęcia każdej z tras wraz z oznaczeniem na mapie, w celu łatwiejszego ich zlokalizowania.

Jurgów – Czarna Góra – Trybsz: Trasa łączy dwie interesujące wsie na zachodnim skraju Polskiego Spisza z jednoczesnym przejściem przez ciekawą i widokową kulminację Czarnej Góry. Bez znaków. Czas przejścia ok 2 godz. Różnica poziomów ok 200 m.

Szlak z Sołtystwa na Czarnej Górze do Rzepisk: Trasa z początku dość stroma, później łagodna i przyjemna. Czas przejścia to 1 godz. 30 min. Długość 6,2 km. Widoki, które możemy tam podziwiać zapierają dech w piersiach! Początek trasy znajduje się na Sołtystwie gdzie Czarna Góra łączy się z Czarną Górą Zagórą.

Litwinka: Trasa łatwa, długość ok. 800 m, można dojechać samochodem. Litwinka jest wzniesieniem, na którego zboczach znajdują się dwie części wsi: z jednej strony Czarna Góra, z drugiej Czarna Góra Zagóra, poza tym na szczycie góry znajduje się krzyż milenijny – widoczny nawet z sąsiednich miejscowości. Czas przejścia około 15 min.

Szlak wzdłuż rzeki Białki: Bardzo łatwa trasa, bez podejść. Świetnie nadaje się na piesze wycieczki oraz jazdę na rowerze. Prowadzi doliną po nabrzeżu rzeki Białki.